Adaptacja poddasza

Kategorie Projektowanie

Budowa domu to ogromny projekt, w którym często najważniejszymi elementami, istotnymi z punktu widzenia przyszłych właścicieli, są metraż, układ pomieszczeń i wygląd domu. Bardzo często fakt, że w domu powstaje dodatkowe pomieszczenie, które jest wynikiem wykonywania dachu, bardzo często nie zostaje przemyślany. Poddasze traktowane jest jako dodatkowa przestrzeń przeznaczona do przechowywania przedmiotów niepotrzebnych w pozostałych częściach domu. Warto jednak już w trakcie tworzenia projektu przemyśleć zagospodarowanie poddasza, bo ta nieregularna przestrzeń, może być świetnym miejscem przeznaczonym na strefę relaksu w zaciszu domu, czy na salon gier dla dzieci.

Prywatne spa

Jeżeli bryła domu jest symetryczna, a poddasze nie zostaje podzielone na mniejsze pomieszczenia, warto doprowadzić tam instalację wodną i kanalizacyjną tak, aby na poddaszu stworzyć strefę spa. Prywatna łazienka wyłożona drewnem, z gustownym, delikatnym oświetleniem, dużą, przestronną wanną i wieloma olejkami do kąpieli to z całą pewnością marzenie niejednej kobiety. Niski, ścięty sufit nie będzie przeszkadzał, ponieważ kąpiel czy zabiegi pielęgnacyjne nie wymagają stojącej postawy. Ponadto, całkowicie odseparowane od reszty domu pomieszczenie, pozwoli na odcięcie się od codzienności, od obowiązków oraz nieposkromionego, dziecięcego temperamentu i zapewni wyciszenie i odpoczynek.

Salon gier i zabaw

Każde dziecko, ale również rodzice, mogą skorzystać z uroków takiego miejsca w zaciszu swego domu. Warto na poddaszu zaaranżować salon do gier i zabaw, w którym znajdzie się telewizor i konsola do gier, komputer, stół do piłkarzyków, czy półki wypełnione po brzegi grami planszowymi. Niezależne pomieszczenie mieszczące wszelkiego rodzaju przedmioty służące rozrywce, będą miały swoje stałe miejsce w jednej części domu, co zmniejszy ryzyko bałaganu. W przypadku, gdy nie chcemy, aby dziecko nadużywało zabawy i zbyt często korzystało z rozrywek mieszczących się w pokoju, można zamknąć pomieszczenie na klucz. Ponadto, kiedy dziecko zaprasza swoich kolegów czy koleżanki do wspólnej, popołudniowej zabawy, takie miejsce zapewni ciszę i porządek w innych częściach domu. Z tego typu pomieszczenia skorzystają również dorośli. Spotkanie ze znajomymi przy dobrej grze planszowej bądź turniej gry sportowej na konsoli, to wspaniała rozrywka dla każdego. Jeżeli jednak poddasze jest zbyt ciasne, to gry planszowe czy konsolę można z łatwością przenieść do salonu, a po skończonej imprezie po prostu odłożyć wszystko na swoje stałe miejsce.

Adaptacja poddasza
Oceń ten post