Aranżacja biura

Kategorie Projektowanie

Biuro to miejsce pracy, w którym człowiek spędza bardzo dużo czasu. Praca coraz częściej zaczyna być traktowana nie tylko jako element konieczny, by zapewnić sobie odpowiedni byt, ale również jako hobby, dlatego miejsce, w którym pracujemy, odgrywa bardzo dużą rolę. Ważne jest, aby pomieszczenia, w których przebywamy, były urządzone ładnie i z charakterem, by były użyteczne i wygodne. Coraz częściej pracodawcy podchodzą do tego tematu bardzo poważnie, ponieważ komfort pracownika przekłada się na jego pracę. Jeżeli z oszczędności pracodawcy pracownik musi pracować w ciasnych pomieszczeniach, na niewielkim biurku, pozbawiony części niezbędnych przedmiotów to z całą pewnością ucierpi na tym efektywność pracownika oraz jego zadowolenie z pracy. Jak zaaranżować biuro, by pracownik i pracodawca był zadowolony?

Generalny remont

Wiele firm w Polsce, szczególnie tych, które na rynku funkcjonują od wielu, wielu lat, które bardzo szybko się rozwijają, zwiększają ilość osób zatrudnionych, natomiast miejsce pracy pozostaje bez zmian. Często, w pokojach biurowych dokładane są dodatkowe biurka, a wewnątrz pomieszczeń zaczyna robić się ciasno i nieprzyjemnie. Ponadto zniszczone, niemodne i stare meble wciąż są wykorzystywane, ponieważ wymiana w jednym pomieszczeniu wywiera konieczność wymienienia mebli wszędzie. Warto jednak przystosować biura do aktualnych standardów. Klimatyzacja, nowoczesne szerokie biurka, prywatna szafka dla pracownika, szatnia lub szafy na ubrania noszone szczególnie zimą, dodatkowy monitor dla każdego pracownika, który ułatwi pracę- wszystkie te elementy są istotne. Przymierzając się do zmiany aranżacji przestrzeni biurowej, warto zakupić wszystko, co niezbędne u jednego sprzedawcy, ponieważ przy dużym zamówieniu można otrzymać dobrą zniżkę.

Open space

Rozwój korporacji zagranicznych i ich coraz częstsze powstawanie w Polsce sprawiło, że przestrzenie biurowe zostają zaprojektowane w formie przestrzeni otwartej. Brak w nich niezależnej przestrzeni zamkniętej, oddzielenia działów od siebie, wszyscy pracownicy traktowani są tak samo, mają swoje miejsce, które nie różnią się niczym w zależności od pełnionej w strukturze funkcji. Zaaranżowanie przestrzeni biurowej w formie open space to świetny pomysł, ponieważ oszczędzi to czas i pieniądze na wydzielenie pomieszczeń oraz budowaniu ścian czy przeprowadzaniu instalacji elektrycznej. Pracownicy będą ze sobą bardziej zżyci i nie będą się separować od siebie, ułatwi to świętowanie firmowych sukcesów i wpłynie na kontakty międzyludzkie.

Aranżacja biura
5 (100%) 1 vote