Aranżacja małego balkonu

Kategorie Projektowanie

Nieduży balkon to wyzwanie, jeżeli chodzi o aranżację. Wiele osób rezygnuje całkowicie z organizowania tak niewielkiej przestrzeni, natomiast może to być świetne miejsce do wypoczynku. Ponadto, pojęcie “mały balkon” może być względne. Dla każdego może to być inny wymiar. Dla jednych będzie to metr kwadratowy przestrzeni, dla innych trzy metry. Tak naprawdę to od metrażu zależy, co możemy na niej zrobić, natomiast jest wiele ciekawych rozwiązań, które będą nie tylko wygodne, ale również będą się ładnie prezentować.

Wiszący akcent

Ciekawym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o balkon, może być wisząca huśtawka lub fotel. Taki mebel przytwierdzony do sufitu balkonu to designerski hit. Odpowiednio dobrany fotel z wygodnym siedziskiem i poduszkami będzie dobrym miejscem na drzemkę czy relaks z książką. Taki balkon będzie można łatwo posprzątać, ponieważ na jego podłodze nie będzie znajdować się nic, co utrudniałoby jego odkurzenie czy umycie podłogi. Jeżeli chodzi o dekorację, to warto zagospodarować barierki na balkonie, na przykład umieszczając na nich wiszące doniczki z kwiatami oraz nieduże lampki w stylu cotton balls lub podobne, wykonane z papieru. Lampki zasilane na baterie będą wspaniałą dekoracją szczególnie nocą, natomiast w przypadku deszczu można je z łatwością schować do wnętrza domu. W przypadku nieco większego balkonu warto zastosować tego typu aranżację i umieścić dodatkowy, wiszący fotel czy zastosować więcej roślinności i oświetlenia.

Mini zestaw wypoczynkowy

Stolik i dwa krzesła to idealny zestaw na nieduży balkon. Śniadanie zjedzone w słoneczny, weekendowy poranek na balkonie razem z ukochaną połówką, to marzenie niejednej kobiety. Warto zatem zaaranżować nawet nieduży balkon, by móc sprawić sobie taką przyjemność. W przypadku, gdy balkon jest naprawdę nieduży, można przymocować do barierek specjalny, składany blat. Jest to świetna opcja, ponieważ można go rozłożyć wtedy, gdy jest potrzebny, natomiast na co dzień, nie będzie zajmował przestrzeni na balkonie. Zastosowanie foteli, które są składane, bądź nakładane na siebie, to dobre rozwiązanie. Wtedy, gdy to konieczne, będzie można cały zestaw poskładać i przechować na zimę czy w czasie deszczu. Dodatkowo, rośliny zielone, kwiaty czy drewniane lampiony, dodadzą aranżacji uroku i sprawią, że każda chwila spędzona w tym miejscu, będzie przyjemna. Im większy balkon, tym większe możliwości, jeżeli chodzi o wielkość zestawu. Warto wybrać takie meble, które będą służyć przez długi czas, będą użyteczne i wygodne.

Aranżacja małego balkonu
Oceń ten post