Własny ogródek to z pewnością marzenie niejednej pani domu.Jak go urządzić z klasą, aby dawał jak najwięcej radości?

Rekreacja na powietrzu

Ogródek jest przede wszystkim miejscem wypoczynku i rekreacji. Powinno się tam znaleźć miejsce na zabawę z dziećmi – postawienie zjeżdżalni, basenu, piaskownicy, czy pogranie w badmintona. Warto również znaleźć zaciszny kącik w ogrodzie, w którym znajdą się meble ogrodowe, czy tez miejsce na grilla. Dzięki temu ogródek będzie spełniał dokładnie tę rolę, do jakiej został przypisany. Nie można też zapomnieć o jednej ważnej rzeczy – ogródek i jego pielęgnacja sama w sobie jest również sposobem na wyciszenie i relaks, dlatego warto dobrze rozplanować aranżację ogrodu.

Skorzystaj z profesjonalistów

Warto udać się po pomoc do architektów zieleni i ogrodników, którzy zaprojektują nasz ogród i pokażą nam, jak o niego dbać. Dzięki temu prace ogrodowe naprawdę będą miały sens, a i dla nas nie zabraknie w ogródku pracy latem przy pielęgnacji roślin.

Odpowiednie planowanie

Jeśli chcemy jednak samodzielnie wziąć się za aranżację ogródka od A do Z, powinniśmy zgłębić tajniki ogrodnictwa. Dowiedzmy się, jakie rośliny są najodpowiedniejsze dla naszego klimatu. Zróbmy listę roślin, które potrzebują zacienionych miejsc i stwórzmy takie miejsca dla nich, sadząc drzewa i rozłożyste krzewy. Rośliny potrzebujące słońca najlepiej sadzić od wschodniej lub zachodniej strony – zależnie od ich preferencji. Skupiając się na preferencjach poszczególnych roślin będziemy w stanie krok po kroku zazielenić swój ogród, stwarzając roślinom możliwie najlepsze warunki do wegetacji.

Jeśli stworzymy roślinom w ogródku najlepsze warunki do wzrostu, one same będą pięknie się prezentować i cieszyć oko. Wówczas nie będzie potrzeby planowania, komponowania kwietników, zestawiania ze sobą odmian i kolorów kwiatów. Natura wybroni się sama, i na tym należy się skupić, aranżując swój ogród! Nie zapomnijmy też oczywiście o meblach ogrodowych, które będą wygodne, praktyczne, a przy okazji będą zdobiły nasze letnie miejsce do wypoczynku.

Aranżacja ogrodu
Oceń ten post