Bezpieczeństwo podczas pracy i odpowiednie zabezpieczenie miejsca wykonywanej pracy jest niezwykle ważne. Na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów, których stosowanie w dużym stopniu zabezpiecza miejsce wykonywanej pracy jak również wpływa na prawidłowe oznakowanie terenu ze względu na obowiązujące przepisy. Zobacz także: folia lokalizacyjna – PTS Rabka Jednym z takich akcesoriów, które wpływają zarówno na bezpieczeństwo prowadzonych prac jak również pozwalają spełnić odpowiednie przepisy jest folia lokalizacyjna. Wybór folii lokalizacyjnej jest szeroki. Jej odpowiedni dobór zależy od rodzaju wykonywanych prac. Folie rozróżniane są pod względem koloru…Kontynuuj Czytanie “Folia lokalizacyjna”

Na temat linii telekomunikacyjnych przeciętny zjadacz chleba wciąż wiele niewiele, o ile w ogóle jakąkolwiek wiedzę posiada. Warto jednak zapoznać się głębiej z tematem, gdyż pełnią one nie tylko istotne funkcje w naszym cywilizowanym świecie, ale również otaczają człowieka niemal z każdej strony. Nawet jeśli są niedostrzegalne z racji ich zamontowania pod ziemią, co niezwykle często ma miejsce w obszarach o wysokiej gęstości zaludnienia.   Pomimo że o instalacji telekomunikacyjnej zbyt wiele się nie mówi, to jednak przynajmniej raz w życiu każdy słyszał bodajby jedno…Kontynuuj Czytanie “Sieć telekomunikacyjna i jej istotne elementy”

Identyfikacja za pomocą fal radiowych pozwala na odczyt, przesyłanie danych a nawet ładowanie chipów, które je przechowują. Technologia RFID (ang. Radio – Frequency Identification) jest obecna w wielu dziedzinach naszego życia. Wspomaga procesy zachodzące w przemyśle, produkcji, kontroli dostępu, magazynowaniu i wielu innych. Jest to nowoczesna standardowa metoda identyfikacji i komunikacji między człowiekiem a maszyną.   Znaczniki elektromagnetyczne – co to? Zobacz: PTS Rabka Znaczniki elektromagnetyczne to urządzenia, które posługują się technologią RFID do rejestrowania i przesyłania danych.   Zalety znaczników   Kilkanaście znaczników RFID…Kontynuuj Czytanie “Czym są znaczniki elektromagnetyczne?”

Bezpieczna budowa

Ostatnie dziesięciolecie jest w Polsce owocne w liczne inwestycje budowlane. Nowe apartamentowce, hotele, domy i mieszkania rosną jak grzyby po deszczu zaś drogi i mosty są stale remontowane dzięki dopływowi środków finansowych z Unii Europejskiej. Każdy plac budowy wymaga jednak odpowiedniego zabezpieczenia o czym mówią nie tyko normy BHP, ale też przepisy prawa budowlanego. Podstawowe normy bezpieczeństwa i higieny pracy zobowiązują do zabezpieczenia terenu prowadzonych robót budowlanych i drogowych przed możliwością wejścia na ten teren osób niepożądanych w celu niedopuszczenia do nieszczęśliwych wypadków. Wedle krajowych…Kontynuuj Czytanie “Bezpieczna budowa”