Ciągły stres, a przez to zmęczenie i brak sił?

Kategorie Zdrowie

To uczucie w otaczających każdego człowieka świecie jest chyba znane wszystkim. Wysoki poziom kortyzolu, który dotyka najbardziej zapracowanych stanowi bardzo duże wyzwanie dla wewnętrznej gospodarki człowieka sprawiając, że może znajdować się ona w bardzo złym stanie. Daje to o sobie znać w postaci ciągłego zmęczenia i braku sił. Te uczucia jednak często są ignorowane przez ludzi, którzy popadają wtedy w coraz to większe tarapaty. Natura jednak ma na to wszystko sposób, który jest nieinwazyjny i łatwo dostępny. Są nim adaptogeny.

Naturalna siła

Moc jaka drzemie w produktach pochodzenia roślinnego jest ogromna – nie każdy ją docenia. Nazwa ta pochodzi z łaciny od słowa „adaptare” – czyli przystosowywać się. Chodzi tutaj o dostosowywanie się do trudnych, zmieniających się warunków środowiska w jak najłatwiejszy sposób. Adaptogeny mają w swoim składzie substancje, które pozwalają na wzmocnienie takich zdolności. Ich działaniem jest zwiększenie odporności na stres i bardzo duży efekt antyoksydacyjny. Stres oksydacyjny bowiem, oprócz tego wywołanego poprzez kortyzol może być bardzo groźny. Prowadzi do zachwiana homeostazy organizmu od samych komórkowych podstaw. Za taki proces odpowiedzialne są wolne rodniki, które potrafią zniszczyć wiele potrzebnych struktur w naszym organizmie – dlatego tak ważne jest dostarczanie związków, które je zneutralizują.

Zobacz: Adaptogeny od WXN Labs

Stosowanie adaptogenów daje efekty po czasie – lecz zaufajcie – warto poczekać. Wyjście z choroby, dojście do siebie po stresujących sytuacjach może być łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Dostępność i przeciwwskazania

Adaptogeny są bardzo łatwo dostępne – można dostać je bez recepty w każdej aptece lub sklepie internetowym z suplementami. Najczęściej występują w postaci kapsułek, lecz można także znaleźć krople i proszki. Forma nie ma większego znaczenia – zależy tylko i wyłącznie od człowieka i tego w jaki sposób chce je zażywać.

Jeśli chodzi o skutki uboczne wykonano szereg badań i nikt nie dotarł do wystąpienia jakiś poważnych efektów niepożądanych. Jednak nie powinno mieszać się tych substancji z antydepresantami, poważniejszymi lekami czy alkoholem. Kobietom w ciąży również odradzone jest korzystanie z tych substancji. Jednak poza tymi kilkoma wyjątkami nie znaleziono innych przeciwskazań.