Czarter jachtów w Grecji

Kategorie Hobby
czarter jachtów grecja

Planując kolejne wakacje ze znajomymi lub rodziną warto pomyśleć o czymś innym niż standardowy wypoczynek all inclusive i zdecydować się na czarter jachtów Grecja.

Czarter jachtów Grecja – atrakcje

   Planując wakacje pod żaglami warto pomyśleć o Grecji. Ma ona świetne warunki do jachtingu, ponieważ otaczają ją cztery morza: Morze Egejskie, Morze Kreteńskie, Morze Jońskie oraz Morze Śródziemne. W czasie rejsu można odwiedzić jedną z 6000 greckich wysp i wysepek oraz odkrywać antyczną kulturę.

   Sezon żeglarski rozpoczyna się na początku roku – już w marcu. Jednak w tym okresie pogoda jest niestabilna, więc lepiej zdecydować się na czarter jachtów Grecja dopiero w maju. Szczyt sezonu obserwuje się w lipcu i sierpniu.

  Rejs czarterowym jachtem gwarantuje mnóstwo rozrywek. To idealna okazja do poznania lokalnej kuchni, tradycji oraz kultury oraz podziwiania miejscowych krajobrazów.

   Sposób spędzania czasu w czasie rejsu jest dowolny i zależny od osób czarterujących. Można uprawiać sporty wodne, nurkować, relaksować się na plaży lub zwiedzać antyczne zabytki.

   Najpopularniejsze kierunki rejsów to okolice Santorini, Zakynthos, Rodos, Korfu czy też Kefalonii. Każda z wysp jest piękna i zachwyca swoją różnorodnością oraz lokalnymi specjałami.

Czarter jachtów Grecja – formalności

   Decydując się na spędzenie czasu wolnego na wyczarterowanym jachcie należy wcześniej zadbać o wszystkie formalności związane z wynajęciem jednostki pływającej.

   Czarter należ rozpocząć od rezerwacji wybranego jachtu oraz wpłaty zaliczki. Zazwyczaj kilka tygodni przed planowanym rejsem należy wpłacić pozostałą sumę pieniędzy. W dniu rozpoczęcia rejsu jachtem należy zgłosić się w porcie oraz w biurze armatora. Po obejrzeniu jachtu i sprawdzeniu jego wyposażenia zostaje podpisany protokół odbioru oraz wpłacona kaucja.

  Po formalnościach w porcie można rozpoczynać rejs. Jeśli jest się początkującym żeglarzem należy zdecydować się na pomoc skipera, który będzie pełnił rolę kapitana jachtu i zadba o bezpieczeństwo rejsu.