W każdym domu powinny znaleźć się elementy niezbędne do życia. Meble, sprzęty elektryczne, armatura łazienkowa czy zestaw wypoczynkowy. Czym jednak byłby dom bez elementów dekoracyjnych, które podkreślają piękno aranżacji? Dekoracją nie muszą być świecidełka, rzeźby, obrazy na ścianach czy ozdobne szkatułki. Czasami najprostsze rozwiązania są najlepsze. Ponadto, czasami samą dekoracją, może okazać się sposób wykończenia mebli, ich kształt czy układ kolorów. Ważne jest to, aby wybrać taki styl aranżacji wnętrza, by dodatki były jedynie precyzyjnym wykończeniem całego procesu projektowania. Na jakie dekoracje postawić we wnętrzach własnego domu?

Oświetlenie

Światło płynące z lamp ma przede wszystkim zapewnić nam dobrą widoczność po zachodzie słońca kiedy, robi się ciemno. Warto jednak dobrać taki rodzaj oświetlenia i jego oprawę, by z powodzeniem zastąpiło wszystkie elementy dekoracyjne we wnętrzu domu. Interesującym rozwiązaniem może okazać się ukrycie oświetlenia na przykład za meblami, pod łóżkiem czy na załamaniach pod półkami meblościanki, czy regału. Zapalone światło zastosowane w opisany sposób w ciemnym pomieszczeniu pozwoli uzyskać ciekawy efekt delikatnej poświaty. Innym sposobem na dekorację oświetleniem może być zastosowanie żyrandoli, które wyglądają jak geometryczne, metalowe bryły o diamentowym kształcie. Żyrandol w salonie o trzech, masywnych, zawieszonych na różnych wysokościach, bryłach, będzie wyglądał bardzo elegancko. Ponadto, światło przechodzące pomiędzy metalowymi prętami, da ciekawy efekt na ścianach.

Rośliny

Piękne kompozycje kwiatowe mogą zastąpić najbardziej efektowne elementy dekoracyjne. Ważne jednak jest to, aby wiedzieć, w jaki sposób daną rośliną się zaopiekować. Często, im bardziej efektowna roślina, tym trudniejsza jest jej pielęgnacja. Odpowiednia ilość mililitrów wody, częstotliwość, nasłonecznienie, to bardzo ważne aspekty tego typu dekoracji, o których należy pamiętać. Niezwykle interesującym rodzajem dekoracji, jest popularny w ostatnim czasie las w słoiku. To naturalny ekosystem, w którym znajduje się ziemia, sadzonki paproci, mech, drewno, sukulenty czy innego typu rośliny, które odpowiednio skomponowane i nasadzone w szklanym słoiku będą wspaniałą dekoracją do domu, biura, restauracji czy sklepu. Oczywiście wszelkiego rodzaju rośliny umieszczone w ładnych doniczkach, pasujących do wnętrza pomieszczenia, będą się prezentować wspaniale i dodadzą mu uroku.

Dekoracje do domu
Oceń ten post