Depilacja laserowa – przebieg zabiegu

Kategorie Zdrowie

Jednym z częściej przeprowadzanych zabiegów przez wszystkie kobiety jest oczywiście depilacja. Może być wykonywana na wiele sposobów. Jeszcze do niedawna najczęściej używano przy niej tylko zwykłych maszynek do golenia, ewentualnie depilatorów, podczas gdy dziś furorę robią woski, naturalne pasty cukrowe i oczywiście depilacja laserowa. To właśnie ten ostatni z wymienionych zabiegów wzbudza jednak największe zainteresowanie. Warto więc zwiększyć swoją wiedzę na jego temat i dowiedzieć się przede wszystkim, na czym taka depilacja w ogóle polega.

Sprawdź: Depilacja.pl

Zanim ktokolwiek uda się na zabieg depilacji laserowej, powinien skorzystać z konsultacji z doświadczonym kosmetologiem (nie mylić z kosmetyczką) lub lekarzem medycyny estetycznej. Pierwsze spotkanie skupi się na szczegółowym wywiadzie. Kosmetolog będzie musiał zdobyć jak najwięcej informacji na temat stanu zdrowia pacjenta i przebytych przez niego chorób, by potem sprawdzić jeszcze stan jego skóry oraz kondycję włosów. Na tej podstawie później dopasuje parametry urządzenia laserowego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Sposób przeprowadzania zabiegu, rozpoczynający się wywiadem i analizą stanu skóry oraz włosów, gwarantuje pacjentowi pełne bezpieczeństwo.

 

Jeżeli na podstawie zebranych informacji lekarz nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań do zabiegu, depilacja laserowa będzie mogła zostać przeprowadzona na skórze. Zanim jednak pacjent zgłosi się na główny zabieg, na jego ciele zostanie wykonana próba. W ten sposób kosmetolog bądź lekarz zdoła sprawdzić, jak skóra i włoski reagują na konkretną wiązkę laserową i czy przypadkiem nie trzeba zmienić parametrów urządzenia, aby zabieg był np. skuteczniejszy lub mniej bolesny. Depilacja laserowa umożliwia usuwanie włosków ze wszystkich części ciała, nawet z pleców, ud czy okolic klatki piersiowej.