Idealna zabawka edukacyjna dla najmłodszych

Kategorie Hobby

Osoby, które chcą zrobić dziecku wyjątkowy prezent, nie zawsze wiedzą co kupić. Mimo, iż w sklepach z zabawkami nie brakuje asortymentu, znalezienie czegoś kreatywnego dobrej jakości często jest dość sporym przedsięwzięciem. Jakie zabawki są więc aktualnie na topie? Czym bawią się kreatywne maluchy? Podpowiedź poniżej.

 

Tablice manipulacyjne – idealne zabawki edukacyjne dla dzieci

Bezapelacyjnie w ostatnim czasie furorę robią wśród rodziców i dzieci tablice manipulacyjne. Co to takiego? Prosta drewniana tablica, na której umieszczonych jest mnóstwo rzeczy codziennego użytku doskonale się sprawdza u dzieci w wieku od roku do 4 lat. Można kupić gotową tablicę (najlepiej w sklepach internetowych, gdzie wybór ich jest ogromny), jak i własnoręcznie, wraz z dzieckiem stworzyć taką zabawkę. Na tablicy manipulacyjnej powinny być przedmioty, którymi interesuje się dziecko, jednak które nie zawsze może ono dotykać w domu. Rodzice najczęściej decydują się więc na tablice manipulacyjne, na których znajdują się lusterka, zamki, klucze, rzepy, łańcuszki, włączniki oraz wiele, wiele innych. Co ciekawe dzieci do tego stopnia uwielbiają powyższe gadżety, że potrafią przy nich spędzić naprawdę sporo czasu, testując różne przedmioty.

 

Drewniane zabawki

W sklepach nie brakuje również drewnianych zabawek, które urzekły w ostatnim czasie sporo rodziców, jak i fachowców, którzy na co dzień zajmują się prawidłowym rozwojem u dzieci. Zabawki wykonane z drewna w subtelnych, stonowanych kolorach były i są modne. Dzieci uwielbiają je za prostotę oraz fakt, iż można z nich tworzyć wyjątkowe rzeczy. Wszelkie drewniane domki, klocki drewniane, kuchnie z drewna – to zabawki, które są nie tylko bezpieczne dla najmłodszych, ale też które są niezniszczalne. Warto więc czasami kupić maluchom coś prostego, niedrogiego, by przekonać się jak świetnie sobie one z takimi rzeczami radzą i jak doskonale takie przedmioty pobudzają ich nieskończoną wyobraźnię.

 

Zabawki edukacyjne można znaleźć w wielu sklepach, jak i stworzyć je samodzielnie we własnym domu. Kreatywni rodzice na pewno bez problemu zrobią ciekawy asortyment, który urzeknie ich pociechy. Poza tym do tworzenia np.: takiej tablicy manipulacyjnej można zaangażować dziecko i to także będzie świetną dla niego zabawą. A czas spędzony z mama i tatą jest zawsze bezcenny.