Jak stosować suplementy diety dla sportowców?

Kategorie Zdrowie

To, w jaki sposób dany suplement diety zostanie zastosowany, będzie mieć bezpośredni wpływ na jego działanie. Liczy się oczywiście dawka, ale też i czas przyjmowania specyfiku. W jaki sposób najlepiej zatem przyjmować suplementy dla sportowców, aby najwięcej na nich zyskać? O jakiej porze je brać i w jakich dawkach przyjmować, by z ich pomocą wpływać pozytywnie na swoją siłę, wygląd i poziom energii do ćwiczeń?

Sprawdź również: gw-501516 – WXN Labs

Na samym początku warto wyjaśnić sobie pewną podstawową kwestię. Większość osób zapewne zdaje sobie z niej sprawy, ale pewnie są też i tacy, którzy dalej powątpiewają. A chodzi tu o to, że dieta zawsze powinna być stawiana wyżej niżeli suplementacja. Nawet olbrzymia porcja witamin, minerałów i innych cudownych związków żadnemu człowiekowi nie zastąpi racjonalnego żywienia. Nie można więc od rana do wieczora objadać się słodyczami, fast foodami czy pizzą i zarazem wierzyć w to, że dwie trzy trzy tabletki z multiwitaminą zniwelują negatywny wpływ niezdrowego jedzenia. Żywność powinna być podstawą zdrowego i aktywnego trybu życia. Suplementy diety mogą być wyłącznie dodatkiem.

 

W jaki sposób należy je stosować? Jak je przyjmować? Przeważnie zaleca się, by suplementy dla sportowców były przyjmowane do posiłku. Jest to szczególnie ważne w przypadku specyfików zawierających witaminy rozpuszczalne w tłuszczach oraz minerały. Zostaną one wchłonięte przez organizm tylko wtedy, gdy będą przyjęte wraz z produktem będącym źródłem jakiegoś tłuszczu. W przeciwnym wypadku organizm po prostu je wydali, może nawet nie w całości, ale znaczą ich dawkę. Suplement diety zostanie więc usunięty wraz z kałem bądź moczem. Z tego powodu takich produktów lepiej nie brać na czczo, a bezpośrednio z posiłkiem lub tuż po nim.

 

Bardzo ważne jest również to, by wszystkie suplementy przyjmować razem. Nie należy ich stosować oddzielnie w różnych porach dnia, gdyż będzie to osłabiać ich działanie. Witaminy i minerały wchodzą ze sobą w interakcje. Wspomagają wzajemnie swoje działanie i mogą przyczyniać się do lepszego wchłaniania różnych związków. Warto więc wszystkie tabletki łykać zawsze o tej samej porze.