Jak urządzić komfortowe biuro w domu

Kategorie Projektowanie

Biuro we własnym mieszkaniu to wygodna opcja nie tylko dla tych, którzy pracują zdalnie, z domu. To również świetny pomysł dla wszystkich tych, którzy biorą do domu część papierkowej roboty lub po prostu chcą znaleźć w nim miejsce odosobnienia, by w spokoju zajmować się organizacją domowego budżetu lub zgłębianiem wiedzy. Jak sprawić, by domowy gabinet był naprawdę komfortowym miejscem do pracy umysłowej?

Pomieszczenie ma znaczenie

Na gabinet domowy wybierzmy odosobnione, niewielkie pomieszczenie. Niech będzie to pokój nieprzechodni, najlepiej odseparowany od hałasów z pozostałej części domu. Istotne jest, by posiadał odpowiedni dostęp do światła słonecznego – świetnie sprawdzają się tu gabinety od strony wschodniej, jeśli lubimy pracować porankami, lub zachodniej, gdy pracujemy popołudniami.

Meble i akcesoria

Do domowego biura najlepszym wyborem będzie szerokie, wygodne biurko z odpowiednią liczbą szuflad i szafek. Przyda się także prosta szafka na dokumenty. Koniecznie należy ustawić biurko w miejscu z dostępem do gniazdka elektrycznego, do którego można podłączyć komputer, drukarkę czy inny sprzęt. Obecnie bardzo wygodnym gadżetem są bezprzewodowe lampki, dzięki którym możemy ustawić na biurku źródło światła w dowolnym miejscu, bez względu na dostęp do elektryczności. Przydatnym akcesorium na biurku będą podajniki na dokumenty, dzięki którym wygodnie będzie można je odkładać i wyciągać w dowolnym momencie. Bardzo przydatnym gadżetem są wszelkie organizery na długopisy i przybory biurowe pozwalające uniknąć ciągłych poszukiwań tych drobiazgów.

Organizacja przestrzeni

Aby biuro domowe było naprawdę komfortowe, urządźmy je w stonowanych barwach, bez niepotrzebnych rozpraszaczy, takich jak obrazki na ścianach czy fotografie – te lepiej sprawdzą się w salonie. Aby w biurze panował porządek, warto zaopatrzyć się we wszelkie segregatory na dokumenty i wygodne półki. Powinny być one umieszczone w zasięgu wzroku, aby wygodnie można było z nich korzystać, a jednocześnie aby nie zagracały przestrzeni do pracy, czyli blatu biurka.

Jak urządzić komfortowe biuro w domu
Oceń ten post