Jak zaaranżować balkon w mieszkaniu

Kategorie Projektowanie

Mieszkając w bloku trudno jest liczyć na wypoczynek na łonie natury w swoim własnym ogrodzie. Niemniej jednak po coś stworzono balkony – właśnie po to, aby w środku miasta mieć namiastkę swojego miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu!

Nie wielkość, a odpowiednie zagospodarowanie

Nawet na niewielkim balkonie można wyczarować bardzo przyjemne miejsce do picia kawy czy spożywania śniadań na świeżym powietrzu. Wystarczy tylko dobry plan i skuteczne jego wdrożenie. Oczywiście, im większa powierzchnia balkonu, tym bardziej można sobie pofolgować i stworzyć coś naprawdę ekstra. A jak zabrać się za aranżację balkonu?

Po pierwsze – roślinność

Przyjemny balkon to ten, w którym otaczać się możemy żywymi roślinami. Balkonowe barierki idealnie nadają się na doniczki z kolorowymi kwiatami – takimi, które tolerują duże nasłonecznienie i dobrze prezentują się z daleka. Na ścianach balkonowych można natomiast powiesić eleganckie kwietniki – dzięki nim roślin na balkonie będzie jeszcze więcej, a nie utracimy nic z cennej powierzchni podłogi.

Po drugie – niewielkie meble

Do kupienia są obecnie przytwierdzane do barierek balkonowych niewielkie składane półki. Idealnie sprawdzają się jako podstawka pod laptopa czy filiżankę z kawą, by móc delektować się ulubioną formą rozrywki na balkonie. Taki stolik nie zajmuje wiele miejsca i w razie potrzeby można go złożyć. Przy nieco większej powierzchni balkonu można pokusić się o niewielki stolik kawowy wykonany z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa. Przyda się również składane krzesełko lub niewielki leżak – dzięki tym gadżetom można naprawdę skutecznie relaksować się na świeżym powietrzu nawet w środku miasta!

Aby spędzanie czasu na balkonie było prawdziwą przyjemnością, warto dbać o jego regularne sprzątanie – usuwanie ptasich odchodów, mycie podłogi, podlewanie kwiatków. W przypadku problemu z uporczywym ptactwem warto pokusić się o niezbyt grubą, ale skuteczną siatkę balkonową, lub akcesoria odstraszające ptaki – one naprawdę działają!

Jak zaaranżować balkon w mieszkaniu
Oceń ten post