Kursy kryptowalut

Kategorie Finanse

Kryptowaluty są cyfrowymi środkami, które umożliwiają transakcję w formie elektronicznej. Śledzenie kursów kryptowalut jest dla każdego inwestora nieodłącznym elementem, który pomaga pomnożyć zyski i obserwować zachodzące zmiany.

Kursy kryptowalut

Kursy kryptowalut znajdziemy w oficjalnym rankingu, dostępnym na stronach internetowych – przykładowo na rynku Forex. Umożliwia on filtrowanie według różnych kategorii. Każdy z rankingów przedstawia waluty w sposób od największej wartości do najmniejszej – wartość jest określana przez kapitalizację ogólną. Ranking dostarcza także podstawowych informacji odnośnie każdej waluty cyfrowej. Znajdziemy tutaj; nazwę kryptowaluty, symbol i skrót do notowań na platformach inwestycyjnych i analitycznych, średnią cenę waluty, zmianę kursu w sposób procentowy, kapitalizację wszystkich monet dostępnych w obrocie, ilość monet o obiegu, wielkość wolumenu (obrotu podczas ostatniej doby). Handel kryptowalutami jest realizowany w ciągłym trybie – 24 godziny na dobę, przez cały tydzień. Standardowe ceny są podawane w dolarach amerykańskich. Można także tworzyć pary krzyżowe.

Różnice kursowe

Kryptowaluty są notowane na wielu giełdach, dlatego ich wycena może się, nawet znacząco, różnić. Oznacza to, że nie ma jednej określonej ceny za walutę cyfrową – zależy ona od obrotów na określonej platformie. Czasami dochodzi do tego, że różnice pomiędzy giełdami są bardzo znaczące – inwestorzy wykorzystują je w arbitrażu. Arbitraż polega na zakupie określonej kryptowalucie, gdzie wycena jest niższa i sprzedaży na giełdzie, gdzie notowania są znacznie wyższe.

Serwisy internetowe

Popularne są serwisy i portale, które śledzą bieżące zmiany notowań kryptowalut i przedstawiają historyczne dane. Walory są ukazywane od największej do najmniejszej wartości odnośnie ogólnej kapitalizacji rynkowej. Większość takich serwisów posiada filtry, które dają dostęp do zestawień rankingowych kryptowalut, odnośnie kryteriów wybranych przez inwestora. Dosyć znanym serwisem jest np. CoinMarketCap, które oferuje zbiorcze dane z poszczególnych giełd.

Kursy kryptowalut ciągle ulegają zmianom, dlatego inwestorzy na bieżąco powinni je śledzić i wyciągać odpowiednie wnioski, które pomogą w dalszych inwestycjach.

Kursy kryptowalut
5 (100%) 1 vote