Niecodzienne dekoracje mają to do siebie, że skupiają na sobie uwagę nie tylko domowników, ale również wszystkich gości. Im ciekawsza dekoracja, tym wnętrze pomieszczenia będzie bardziej żywe i oryginalne. Interesującym rozwiązaniem do domu jest las w słoiku. Ta roślinna dekoracja jest coraz częściej umieszczana w domach, na balkonach czy w restauracjach i punktach usługowych. Czym zatem jest las w słoiku?

Podstawa dekoracji

Jak sama nazwa wskazuje, kluczową rolę w tej dekoracji odgrywa słoik. Oczywiście nie jest o konieczny. Podobną kompozycję można stworzyć w szklanym pojemniku, który może mieć różne kształty i wielkości. Wspomniany słoik niekoniecznie musi przypominać tradycyjny przedmiot do przechowywania domowych przetworów. Może to być przypominający słoik, szklany odlew o podobnym kształcie, natomiast najczęściej tego typu pojemniki nie mają zakręcanej pokrywką szyjki, tylko wgłębienie, w którym umieszczona jest korkowa, lub drewniana nakładka. Prawdą jest, że finalnie taki słoik czy pojemnik nie powinien być szczelnie zamknięty, gdyż rośliny znajdujące się w jego wnętrzu wymagaj stałej cyrkulacji powietrza. Dlaczego słoik lub szklany pojemnik? Ponieważ przeźroczyste ścianki zapewnią odpowiednią człowiekowi widoczność wszystkiego, co znajduje się wewnątrz włącznie z warstwowym nasypaniem drewna, korzeniami, żwirkiem czy kamyczkami.

Rośliny

Las w słoiku tak naprawdę można stworzyć samodzielnie, natomiast wiedza z tworzenia niewielkich ekosystemów będzie kluczowa do tego, by poszczególne rośliny zestawione ze sobą, mogły nawzajem dostarczać sobie niezbędnych do życia wartości odżywczych. Świetnym i długotrwałym rozwiązaniem mogą okazać się sukulenty, paprotki oraz kaktusy. Ich ciekawy wygląd, różnorodność kształtów i kolorów da niesamowity efekt i sprawi, że taka dekoracja z całą pewnością zrobi furorę podczas wielu spotkań ze znajomymi. Jakiej wielkości może być las w słoiku? Tak naprawdę w każdej. Im większy słoik lub pojemnik, tym dekoracja będzie bardziej okazała. Wszelkiego rodzaju rośliny to nieodłączny element w każdym domu. Warto, nawet wybierając mało egzotyczne rośliny, to w takim wydaniu z całą pewnością będą wyglądać znacznie lepiej niż posadzone w tradycyjnej doniczce. Dodatkowo różnego rodzaju dekoracje jak kamyczki, mech, żwirek czy drewno urozmaicą wnętrze słoika i pustą przestrzeń pomiędzy roślinami. Taka roślinna dekoracja będzie pasować praktycznie do każdego stylu aranżacji wnętrz, nie tylko do salonu, ale również do sypialni, przedpokoju czy nawet łazienki.

Las w słoiku
5 (100%) 1 vote