Materiał tiul

Kategorie Hobby
materiał tiul

Wśród wielu tkanin obecnych na rynku jedna wyróżnia się znacznie z pośród innych. Tkanina ta jest lekka i przezroczysta. Oczywiście chodzi o materiał zwany tiulem. Tiul może być jednolity, ale może także posiadać ażurowy wzór. Widząc tiul aż trudno sobie wyobrazić, że jest to właściwie tkanina bawełniana lub jedwabna.

 

W rzeczywistości materiał tiul znalazł zastosowanie nie tylko w ubiorach, lecz również wykorzystywany jest w celach dekoracyjnych. Z tiulu wykonywane są welony, woalki. A także niektóre części garderoby, jak na przykład rękawy u sukienek, czy bluzek. Tiul dekoracyjny wykorzystywany jest na firanki, zasłony, kokardy ozdobne, itd. Z tiulu szyje się kostiumy karnawałowe dla dzieci i dla osób dorosłych. A także w teatrze na tiulu malowane są wzory dekoracyjne. Można więc bardzo łatwo na potrzeby sztuki pokazać, co jest za tiulem, a co przed nim. Tiulu można użyć zarówno do dekoracji pomieszczeń, w których odbywają się ważne uroczystości, jak na przykład wesela. Ale można go z powodzeniem użyć także w swoim domu, w celach dekoracyjnych. I nie tylko w oknach, jako firanki. Ale także, jako baldachim nad łóżkiem, czy dziecięcym łóżeczkiem. Tiul można kupić nie tylko w białym kolorze, ale także w każdym innym.

 

Co tym bardziej czyni go atrakcyjnym. Jedną z licznych zalet tiulu jest to, że po przecięciu materiał się nie strzępi, co stanowi wielką wygodę. Nie ma konieczności go podwijania i zaszywania. Czyli nie wymaga obrębiania. Wystarczy równo przeciąć i już może stanowić element dekoracji.