Meble na wymiar do kuchni – czy warto je zamawiać

Kategorie Projektowanie

Stojąc przed wyzwaniem, jakim jest urządzenie kuchni, musimy zadać sobie jedno bardzo ważne pytanie – meble gotowe czy na wymiar? Oba rozwiązania mają swoje zalety, dlatego też warto uważnie im się przyjrzeć, by podjąć możliwie najlepszą decyzję.

Meble gotowe

Podstawową zaletą mebli gotowych jest ich przystępna cena oraz łatwa dostępność – z reguły możemy mieć je u siebie już w dniu zakupu. Również ich zamontowanie oraz zdemontowanie – gdy np. chcemy je przenieść do innego mieszkania – jest dość łatwe i szybkie.

Niestety w przypadku mebli gotowych jesteśmy ograniczeni wzorami dostępnymi w sklepach, a nie muszą one współgrać z wystrojem naszej kuchni, co jest pewną niedogodnością. Wadę stanowi także to, że meble gotowe w przypadku kuchni o nietypowej wielkości czy kształcie niemożliwe może się okazać optymalne zagospodarowanie przestrzeni – powstaną luki, trzeba będzie liczyć się z wystającymi blatami itp.

Meble na wymiar

W przypadku mebli na wymiar jedynymi ograniczeniami jest nasza wyobraźnia i rozmiary kuchni. To od nas zależy, z jakich materiałów wykonane zostaną meble, a także jakie będzie ich rozmieszczenie. Meble na wymiar pozwalają na wygodne i praktyczne zagospodarowanie nawet najmniejszej kuchni, a także tych pomieszczeń, które mają nietypowe kształty. Poza tym są one trwalsze niż meble gotowe.

Nie brak tu jednak też pewnych wad – meble na wymiar są, co do zasady, droższe niż meble gotowe. Ponadto nie dostaniemy ich od ręki – zrobienie mebli zgodnie z naszymi wymaganiami musi trochę potrwać.

Dla kogo meble na wymiar

Jednakże mimo wyższej ceny meble na wymiar są zdecydowanie praktyczniejszym rozwiązaniem w przypadku niedużych kuchni – pozwalają na maksymalne wykorzystanie skromnej przestrzeni. Zalety mebli na wymiar docenią także osoby, które uwielbiają gotować i sporo czasu spędzają w kuchni – z pewnością spodoba im się wygoda i pomysłowość tego rozwiązania. Ponadto meble na wymiar pozwalają na uzyskanie kuchni, która będzie świetnie komponowała się z resztą domu czy mieszkania.

Meble na wymiar to bardzo dobre rozwiązanie, gdy zależy nam na w pełni funkcjonalnej i estetycznej kuchni. Warto zainwestować w to rozwiązanie, gdyż znacząco ułatwia ono korzystanie z kuchni, a także zwyczajnie cieszy oczy.

Meble na wymiar do kuchni – czy warto je zamawiać
Oceń ten post