Meble na zamówienie – czy warto

Kategorie Projektowanie

Firmy produkujące meble mają w swojej ofercie meble robione pod zamówienie. Czy jednak rzeczywiście każdy musi posiadać je w swoim domu?

Meble kuchenne

Większość kuchni potrzebuje specjalnej, robionej pod wymiar zabudowy – w szczególności, gdy w grę wchodzi zabudowa AGD lub konieczność postawienia tam mebli w nietypowych wymiarach lub kształtach. W przypadku kuchni zarówno trwałość mebli, jak i idealne ich dopasowanie do kształtu pomieszczenia ma ogromne znaczenie. Dlatego też urządzając kuchnię zdecydowanie warto postawić na meble na zamówienie.

Nietypowe meble

Oferty firm meblowych są na tyle bogate, że z pewnością każdy znajdzie wśród mebli do mieszkania coś idealnie pod swój gust. Zazwyczaj zmienne bywają jedynie fronty mebli. Bywają jednak klienci o ekstrawaganckich oczekiwaniach, którzy pragną stworzenia mebli jedynych w swoim rodzaju, o konkretnych rozmiarach, kolorze, z materiału w konkretnym froncie. Ci nie mogąc znaleźć w ofertach sieci sklepów meblowych swoich wymarzonych szaf czy biurek decydują się kupić meble na zamówienie.

Zawsze decydujące znaczenie w wyborze mebli ma oczywiście klient – jego gust, potrzeby i preferencje stoją na pierwszym planie. W większości przypadków da się jednak pogodzić te wypadkowe z ofertą mebli dostępną w sklepach. Nie zawsze jednak konieczne jest doinwestowanie setek, czy nawet tysięcy złotych w wykonanie mebla, który może być dostępy w innym salonie meblowym. Można też dopasować własne preferencje do oferty sklepów produkujących meble masowo – dzięki temu można je zakupić o wiele taniej niż meble pod zamówienie.

Meble robione pod wymiar lub mające zupełnie inne cechy niż te dostępne w regularnej ofercie są, rzecz jasna, nawet kilkakrotnie droższe. Nie zawsze warto przepłacać. Zanim zdecydujemy się na złożenie zamówienia na indywidualny mebel, sprawdźmy oferty innych sklepów, a także komisów meblowych. Często można w nich znaleźć prawdziwe perełki w dobrym stanie niemal za bezcen. Zastanówmy się też, czy są cechy mebla, z których jesteśmy w stanie zrezygnować, by kupić go taniej i bez oczekiwania na wykonanie.

Meble na zamówienie – czy warto
Oceń ten post