Pierwsze kroki w wynajmie samochodów ciężarowych

Kategorie Nowe technologie

Wynajem samochodów na początku może wydawać się trochę skomplikowany, ale to tylko pierwsze wrażenie. Później wszystko idzie bardzo płynnie! A wynajem samochodów jest bardzo opłacalny i korzysta z niego coraz większa liczba przedsiębiorców zajmujących się branżą TSL. Czy to w nagłych wypadkach, czy na dłuższy okres czasu.. Jednak jak za to się zabrać?

 

Wnioski o wynajęcie samochodu ciężarowego

Na początku należy znaleźć zaufanego najemcę samochodów ciężarowych, który posiada dobre opinie. Będą świadczyć one o profesjonalizmie i jakości wynajmowanych samochodów. Bardzo dobrym najemcą jest TRUCKCARE należący do Grupy DBK. Posiada on kompleksowy serwis wynajmu samochodów ciężarowych. Aby spróbować swoich sił w najmie należy złożyć odpowiednie papiery..

 

Na początku składa się wniosek o przyznanie najmu. We wniosku zawierają się najpotrzebniejsze informacje dla najemcy dotyczące działalności gospodarczej przedsiębiorcy. Należy tutaj umieścić wszystko co najważniejsze – charakterystykę swojej firmy, doświadczenie, ilość floty i dodatkowe informacje dla najemcy. Jest to konieczne, gdyż najemca musi mieć pewność, że oddaje swoje samochody w dobre ręce. Aby zwiększyć ryzyko pozytywnego rozpatrzenia wniosku można dołączyć specjalistyczne dokumenty finansowe prezentujące rentowność firmy i możliwości do swobodnego spłacania zobowiązania. Nie ma co się oszukiwać – zdolność kredytowa i brak długów są jednym z głównych cech decydujących o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o wynajem samochodów ciężarowych.

Sprawdź również: Wynajem chłodni

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przechodzi się do ustalenia ilości i wielkości rat z terminami ich spłaty. Jest to bardzo istotne i zależne od wyboru opcji: najmu krótkoterminowego, który może pomóc w tak zwanych zleceniach na cito, czy też wynajmu długoterminowego dającego swobodny dostęp do samochodu przez okres spłat rat niezależnie od pory dnia i nocy. Takie opcje są bardzo wygodne dla wynajmującego. Warto nadmienić, że oszczędza on również czas i sporą ilość gotówki, która mogłaby być przeznaczona na nieplanowane usterki. Przestoje to najgorsze co może być w tej branży – w przypadku wynajmu samochodu najemca naprawia usterkę wynajmującemu. W zależności od umowy istnieje również możliwość dostarczenia auta zastępczego dając 100% pewność co do jakości swojej floty i terminowego wykonania przez nich każdego zlecenia.

 

Podsumowanie

Dobra firma posiada w swojej flocie szereg różnorodnych samochodów ciężarowych dopasowanych do rozmaitych warunków przewozu. Właśnie takim najemcą jest TRUCKCARE!