Płytki do łazienki

Kategorie Projektowanie

Łazienka to miejsce, które jest nierozerwalnie związane z wodą. To właśnie w łazience myjemy ciało, relaksujemy się w gorącej kąpieli i wykonujemy poranną toaletę. Wysoka wilgotność w stosunkowo niewielkim pomieszczeniu sprawia, że należy z odpowiednią starannością zadbać oto, by wilgoć nie zniszczyła ścian, podłóg i sufitu pojawiającą się pleśnią czy plamami związanymi z użytkowaniem łazienki. W jaki sposób zabezpieczyć łazienkę przed niszczeniem oraz ułatwić sobie utrzymanie czystości w jej wnętrzu? Z całą pewnością najlepszym rozwiązaniem będzie pokrycie ścian i podłóg płytkami, które uchronią wnętrze łazienki przed śladami użytkowania. Jakie zatem płytki wybrać do łazienki?

Imitacja drewna

Zdecydowanie trendem, jeżeli chodzi o aranżację łazienki, jest wykorzystanie drewna. Oczywiście, jeżeli chodzi o meble, to jak najbardziej warto wybrać te, wykonane z prawdziwego drewna, które odpowiednio zaimpregnowane, będą odporne na obecną w łazience wilgoć. Jeżeli chodzi o podłogę, w tym przypadku warto wybrać płytki, które imitują drewno. To nowoczesne rozwiązanie pozwoli na zastosowanie modnej aranżacji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości i niezmiennego wyglądu płytek przez lata. W przypadku łazienek, w których częściowo na ścianach zastosowane są płytki o innym niż bazowy, kolorze czy wzorze, warto również umieścić takie płytki na fragmencie ściany. Drewniany design płytek wprowadzi ciepło do pomieszczenia i będzie świetną alternatywą dla klasycznych, kremowo-brązowych aranżacji łazienek.

Płytki 3D

Płytki 3D to nowoczesna forma płytek, które mają ciekawą, wypukłą fakturę. Płytki 3D świetnie sprawdzą się jako pokrycie fragmentu ściany bądź jednej z czterech ścian całego pomieszczenia. Modnym wzorem płytek 3D są faktury geometryczne bądź płytki przypominające cegły. Tego typu płytki wprowadzą swego rodzaju dynamikę w pomieszczeniu i zastąpią wszelkiego rodzaju dekoracje.

Błyszczące czy matowe wykończenie?

Ważnym aspektem podczas wyboru płytek jest to, czy mają to być płytki o wykończeniu matowym, czy błyszczącym. Jeżeli chodzi o podłogę, to świetnym rozwiązaniem będą płytki imitujące marmur o błyszczącym wykończeniu. Na takich płytkach brud czy plamy z wody nie będą bardzo widoczne, dzięki czemu zachowanie czystości w łazience będzie dużo łatwiejsze. Na matowych płytkach wszelkiego rodzaju zabrudzenia, plamki czy przetarcia będą rzucały się w oczy, co na dłuższą metę może przysporzyć nam wielu rozterek związanych z brzydkim wyglądem płytek, które należy bardzo często przecierać.

 

Płytki do łazienki
5 (100%) 1 vote