Skiver – CraftPoint

Kategorie Hobby

Powszechnie wiadomym jest, że wyroby kaletnicze to ciężka, własnoręczna praca – lecz bardzo satysfakcjonująca. Każdy kaletnik wie, że w swoim warsztacie powinien posiadać różnorodne narzędzia dzięki którym będzie mógł dokładnie stworzyć swoje skórzane projekty.

Jednym z nich jest specjalny Skiver z 10 zapasowymi ostrzami. Do bardzo precyzyjne narzędzie do upiększania skóry, którymi posługują się już bardziej zaawansowani kaletnicy. Jego zadaniem jest cieniowanie skóry – proces, którego nie tak łatwo się nauczyć, lecz może być niezwykle przydatny!

 

Zobacz: skiver – CraftPoint

 

Charakterystyka Skivera Craftpoint

Cieniowanie skóry to bardzo precyzyjne zadanie, które wymaga czasu i cierpliwości. Wszystkie ruchy skiverem powinny być dokładnie wyważone, aby nie zniszczyć skóry, ale jednocześnie uzyskać efekty.

Standardowy skiver to narzędzie, którym można po prostu zmniejszyć grubość skóry na obszarze, który interesuje kaletnika. Dodatkowo można za jego pośrednictwem również ,,bawić się z krawędziami”. Jest to technika tak zwanego zrywania poprzez którą krawędzie mogą mieć mniejsze końce wyglądając o wiele lżej.

Aby prawidłowo skorzystać z dobroci jaką niesie skiver należy przestrzegać kilku zasad. Przede wszystkim kawałek skóry jaki poddaje się działaniu ostrza powinien być bardzo dobrze unieruchomiony. Niektórzy kaletnicy używają go obiema rękami – w zależności od preferencji. Aby wybrać własny styl należy po prostu użyć skivera i sprawdzić w jakiej konfiguracji będzie najwygodniejszy.

Na początku nie należy używać zbyt dużo siły – trzeba wyczuć skivera. Zbyt mocne przyciśnięcie sprawi, że zakopie on się w powierzchni skóry. Można, ale trudno wybrnąć z takiej sytuacji, dlatego lepiej dmuchać na zimne.

 

 

Podsumowanie

Skiver do przydatne narzędzie do cieniowania i wyszczuplania skóry(najczęściej jej krawędzi). Oferowany skiver na sklepie Craftpoint posiada 10 zapasowych ostrzy, także spokojnie wystarczy na kilka solidnych porcji skóry.