Szkło w mieszkaniu – ciekawe zastosowanie

Kategorie Projektowanie

Szkło jest jednym z tworzyw, które chyba nigdy się nie znudzą i nie wyjdą z mody. Z roku na rok nowoczesne budownictwo, branża wykończeniowa i zdobnicza wynajdują dla niego coraz to nowsze zastosowania. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Szklane panele kuchenne

Kilka lat temu szturmem zapanowała moda na szklane panele w kuchni. Nie mają one jedynie charakteru dekoracyjnego, a również praktyczny. Umieszczenie fototapety pod taflą szkła na ścianie w okolicach blatów kuchennych sprawia, że kuchnia wygląda niebanalnie. Dodatkowo – taka powierzchnia jest trwała, a także łatwa na czyszczenie. Szczególnie poleca się panele szklane w kuchniach, w których zdecydowano się na tapetę, zamiast tradycyjnych kafelków na ścianie. Dzięki temu kuchnia dłużej zachowuje estetyczny wygląd.

Szklane drzwi

Drzwi ze szkła są wyjątkowo kunsztownym i eleganckim elementem wykończenia wnętrz. Rewelacyjnie prezentują się w przestronnych salonach, które dzięki temu pomimo posiadania drzwi nadal utrzymują otwarty charakter. Niektórzy decydują się na szklane drzwi w kuchni, co ma wiele zalet – drzwi takie blokują zapachy i dźwięki, a umożliwiają obserwowanie tego, co dzieje się w pomieszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem są również drzwi ze szkła wydzielające nowoczesne miejsce pod prysznicem, bez wykorzystywania typowego brodzika w łazience.

Szklane balustrady

Szklana balustrada na balkonie to świetny pomysł. Pozwala ona zabezpieczyć balkon, a jednocześnie daje wrażenie kontaktu z otaczającą go przestrzenią. Takie balustrady ze szkła wyglądają majestatycznie i nowocześnie, szczególnie w domach o modernistycznej bryle.

Klasyczne szklane dodatki

Wciąż pozostajemy tradycjonalistami, gdy chodzi o dodatki do mieszkań. Szkło świetnie sprawdza się jako element ozdobny w żyrandolach, lampach, bibelotach, czy nawet jako oprawa dla rodzinnych fotografii. Tak naprawdę dziś bardzo wiele ozdobnych gadżetów wykonuje się ze szkła – przejrzystego, matowego, barwionego, zdobionego, grawerowanego. Warto to wykorzystać, ponieważ szkło jest naprawdę ponadczasowe!

Szkło w mieszkaniu – ciekawe zastosowanie
Oceń ten post