Sztuka układania kwiatów

Kategorie Hobby
gąbka florystyczna do sztucznych kwiatów

Florystyka to dział zajmujący się florą, kwiatami, sztuką ich pielęgnacji, układania, dobierania i zdobienia. Dzięki odpowiedniemu dobraniu elementów powstają piękne kompozycje kwiatowe, które mogą być wykorzystane w domach, jak również jako sposób strojenia powierzchni użytku publicznego.

Dekorowanie biur, firm, hal, centrów handlowych, kościołów, parków to sposób na upiększenie wnętrza i nadanie mu ciekawego charakteru. Floryści korzystają z różnego rodzaju metod i technik, dzięki którym mogą powstać atrakcyjne i piękne kompozycje. Używają do tego zadania wielu przedmiotów i dodatkowych akcesoriów. Jednym z podstawowych atrybutów florysty jest gąbka florystyczna. Artykuł ten nazywane jest również mianem pianki florystycznej lub pianki do wtykania kwiatów.

 

Gąbka florystyczna to miękkie tworzywo sztuczne, zazwyczaj posiadające kolor zielony, o kruchej, umożliwiające mocowanie łodyg kwiatów, strukturze. Pianka florystyczna wykorzystywana jest jako podłoże w wazonach,  misach, talerzach podstawach i innych bazach, na których tworzony jest projekt. Gąbka florystyczna ma za zadanie odpowiednio utrzymać kwiaty, zachować ich pozycję, jak również w prawidłowy sposób zadbać o naturalne rośliny, nawilżyć je i odżywić. Przed użyciem pianki, należy odpowiednio ja nawodnić, ja również zadbać o wprowadzenie substancji odżywczych, które pozwolą na dłużej utrzymać świeżość kompozycji. Gąbki do kwiatów żywych to artykuły w kolorze zielonym. Pianka o barwie szarej lub brązowej, służy do układania bukietów ze sztucznych lub suszonych komponentów.