Utrata jędrności skóry – jak sobie z nią poradzić?

Kategorie Zdrowie

Skóra jest swoistym zwierciadłem, w którym doskonale widać aktualny stan organizmu Pacjenta. Niestety z wiekiem na tym zwierciadle zaczynają pojawiać się pierwsze rysy. Utrata jędrności skóry – bo o niej mowa – to przypadłość, która najczęściej jest skutkiem procesów starzenia. Na szczęście można z nią walczyć!

 

Jak poprawić elastyczność skóry?

Nowoczesna medycyna estetyczna zna wiele metod poprawy elastyczności skóry. Oto najciekawsze z nich:

1. Stosowanie kwasu hialuronowego – to najprostsza i najszybsza metoda miejscowej poprawy jędrności skóry. Substancja ta z biegiem czasu zanika w naszym organizmie, dlatego tak ważne jest jej dostarczanie poprzez iniekcję. Dzięki temu kondycja skóry w miejscu podania substancji znacząco się poprawia.

2. Mezoterapia – to zabieg polegający na wprowadzeniu do struktur skórnych mieszaniny kwasu hialuronowego i innych substancji odżywczych. Mezoterapia może być wykonywana za pośrednictwem iniekcji lub też specjalnego urządzenia, umożliwiającego wniknięcie substancji czynnej bez konieczności nakłuwania skóry.

3. Osocze bogatopłytkowe – ta metoda rewitalizacji skóry jest przeznaczona specjalnie dla tych osób, które są uczulone na stosowanie np. wypełniaczy. Osocze pobiera się z krwi Pacjenta (eliminując w ten sposób ryzyko wystąpienia zakażeń), po czym – za pomocą specjalnego urządzenia – aplikuje się w wybranym miejscu.

 

Poprawa elastyczności skóry – mechanizmy działania

Nowoczesna dermatologia estetyczna skupia się na kilku różnych formach poprawy elastyczności skóry. Najskuteczniejszą z nich jest wspomniana iniekcja, którą wykonuje się za pomocą łagodnie zakończonej igły. Wiele gabinetów kosmetycznych wykonuje swe zabiegi również z wykorzystaniem metod bezinwazyjnych, ale z reguły są one nieco mniej skuteczne i działają wyłącznie w przypadku mniej zaawansowanych zmian.

 

Podsumowanie

Poprawa elastyczności skóry to proces wielofazowy i wielopłaszczyznowy. Zabiegi redukujące skutki starzenia się skóry nie muszą ograniczać się wyłącznie do jednej wizyty w gabinecie.

 

Sprawdź także: https://www.doktormonika.pl/