Zastosowanie drewnianych dodatków w domu

Kategorie Projektowanie

Drewno jest materiałem bardzo ponadczasowym – znanym od stuleci i bardzo chętnie wykorzystywanym zarówno w wykończeniach wnętrz, jak i w ich aranżacji. Jak można wykorzystać ciepło i naturalność tego dodatku?

Meble i podłogi

Dawniej bardzo modne były drewniane boazerie na ścianach, które jednak z biegiem czasu okazały się niezbyt praktyczne ani ładne, bo wprowadzały zanadto ciemności i posępności do wnętrza. Obecnie nie stosuje się raczej dębowych czy sosnowych desek na ściany, ale warto zafundować sobie takowe podłogi. Są one niezwykle wytrzymałe, piękne, dobrze tłumią kroki i izolują od zimna. Podłogi z drewna są dość wymagające, ale przy odpowiedniej pielęgnacji i okresowej konserwacji będą służyły i zdobiły przez wiele lat. Również drewniane szafy, stelaże łóżek czy półki są bardzo dobrym pomysłem. Drewno jako naturalny materiał daje wrażenie ciepła i sprawia, że wnętrze staje się bardziej przytulne. Chcąc zachować rustykalny charakter domu, można drewniane meble pomalować na kolorowo lub pozostawić w naturalnych barwach. Takie wykończenie wnętrz jest bardzo praktyczne i pasuje do wszystkiego.

Bibeloty i gadżety

Drewniane gadżety dobrze sprawdzają się w kuchni – łyżki, miski, deski do krojenia i inne przybory kuchenne sprawiają, że kuchnia sprawia wrażenie przytulnej i rodzinnej, wręcz swojskiej. Z kolei drewniane bibeloty, takie jak figurki, ramki do zdjęć i inne są bardzo dobrym towarzystwem dla bardziej jaskrawych i krzykliwych bibelotów. Drewniane ramy do zdjęć i obrazów są najlepsze, gdy chcemy oprawić w nie coś kolorowego, przykuwającego uwagę, ponieważ stanowią dla takich obrazów lub zdjęć świetne tło.

Drewniane dodatki można wykorzystywać nawet w miejscach narażonych na wilgoć, takich jak łazienka. Trzeba jednak wówczas pamiętać o odpowiedniej impregnacji drewna i pielęgnacji. Drewniane stołki barowe w kuchni, czy drewniane donice na rośliny dają fantastyczny efekt. Drewno można łączyć z innymi tworzywami, kolorami i najróżniejszymi deseniami – to dlatego jest tak lubiane we wnętrzach!

Zastosowanie drewnianych dodatków w domu
Oceń ten post